Drukuj

JAK MÓWIĆ BY BUDOWAĆ RELACJĘ?

 
jAK MÓWIĆ BY BUDOWAĆ RELACJE

WARSZTAT KOMUNIKACJI INTERPERSONALNEJ CZ.II

 
Mówienie i słuchanie są dwoma skrzydłami komunikacji, która pozwala nam wznieść się ku satysfakcjonującym relacjom z innymi. Czy możesz sobie wyobrazić świat, w którym ludzie obywaliby się bez tych umiejętności? Posługujemy się nimi od zawsze, a jednak wciąż potrzebujemy uczyć się ich na nowo by nie podcinać skrzydeł, ale wzbić się wysoko.

Cele:

  • poszerzenie wiedzy na temat komunikacji interpersonalnej,

  • ćwiczenie posługiwania się komunikatami typu "ja",

  • ćwiczenie udzielania konstruktywnej informacji zwrotnej,

  • ćwiczenie posługiwania się opisem i rezygnowania z ocen.

Tematyka zajęć:

  • W jaki sposób komunikujemy się z innymi? Czym jest komunikat i jakie są jego rodzaje?

  • Jak wyrażać wobec innych przyjemne i nieprzyjemne uczucia?

  • Jak prawić komplementy nie używając ocen?

  • Jak udzielać konstruktywnej krytyki?

Dla kogo:

Warsztat skierowany jest do wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej by budować głębsze i bardziej satysfakcjonujące relacje.

Metody pracy:

Podczas warsztatu wykorzystywane są aktywne metody pracy oparte na założeniu uczenia się przez doświadczenie. Wiedza i umiejętności zdobywane będą w trakcie mini-wykładów, dyskusji, burzy mózgów, wymiany doświadczeń i innych ćwiczeń indywidualnych i grupowych. Ispiracją warsztatów są przede wszystkim teorie komunikacji wg Thomasa Gordona, Schulza von Thuna oraz Marshalla Rosenberga.

Prowadząca:

Sara

Sara Katulska - Jest psychoterapeutą, trenerem umiejętności społecznych i pedagogiem. Zajmuje się edukacją, psychoterapią osób dorosłych oraz prowadzeniem grup i warsztatów rozwoju osobistego. Ukończyła studia z zakresu pedagogiki i pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Gdańskim. Jest absolwentką Szkoły Psychoterapii, Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego oraz Studium Treningu Interpersonalnego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej "INTRA" w Warszawie.

 

Miejsce:

Poradnia Rodzinna u Dominikanów
Gdańsk, ul. Świętojańska 72

Termin:

11 marca 2023 (sobota)
godz.: 10.00 – 17.00 (w tym godzinna przerwa obiadowa)

Kontakt:

tel.: 505 059 694
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cena:

200zł
Gdyby kwota była przeszkodą w uczestnictwie prosimy o kontakt telefoniczny.

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera. Przekazujemy w nim informacje o pracy poradni, odnośniki do ciekawych publikacji oraz zaproszenia na wydarzenia, które polecamy.
Joomla : Poradnia Rodzinna u